08.03.08, godz.12.00-16.30
"Galeria 1" (za księgarnią)
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Al. Ujazdowskie 6, Warszawa
kontakt: lidiaklein@wp.pl, dj@spaceus.org
W dniu 15 lutego Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło konkurs na projekt wystawy w Pawilonie Polonia. Dlatego chcielibyśmy zaprosić Państwa do wspólnej dyskusji i zastanowić się, w jaki sposób zaprezentować polską architekturę jako apetyczny tort, ktory zainteresuje smakoszy architektury z całego świata. Konferencja bite me ma pomóc Organizatorom w jego przygotowaniu tak, żeby każdy chciał go ugryźć!
12.00: Wstęp
12.10: Wykład
Przedstawienie struktury i charakteru Biennale Architektury w Wenecji, ze szczególnym uwzględnieniem nagrodzonych Pawilonów Narodowych.
Lidia Klein i Marcin Szczelina/60 min
13.10: Przerwa (w trakcie przerw pokazy filmów z ubiegłego Biennale dostępnych na youtube)
13.20: Wykład
"Projekty prezentowane w Pawilonie Polonia w latach 2004 i 2006".
Anna Cymer/30 min
13.50: Przerwa
14.00: Jak promować Pawilon Polonia?
Agencja Reklamowa Brain/20 min
14.20: Przerwa
14.30: Panel dyskusyjny. Paneliści przygotowują 15-20 minutową prezentację swojej wizji wystawy w Pawilonie Polonia. W tym czasie Słuchacze mogą zgłaszać pytania do Referentów, które zostaną odczytane po wszystkich wystąpieniach.
Paneliści:
Ewa Kuryłowicz
Sławomir Gzell
Marcin Kwietowicz
Jarosław Lubiak
16.00: dyskusja
ok.16.30: podsumowanie
Prelegenci:
Anna Cymer
Historyk sztuki i architektury, zastępca redaktora naczelnego serwisu ŚwiatObrazu.pl i miesięcznika "Biuletyn Fotograficzny Świat Obrazu", pisze o fotografii i architekturze, stała współpracowniczka Gazety Wyborczej i magazynu Obieg.
Ewa Kuryłowicz
Prof. nzw. dr hab. architekt, Profesor na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, Partner, associate i główny projektant tematów w APA Kuryłowicz & Associates , Dyrektor PR Międzynarodowej Unii Architektów UIA „Miejsca duchowe”(od 2000), stały ekspert ds. projektowania uniwersalnego Architects’ Council of Europe ACE(od 2006), członek Zespołu Koordynacyjnego Sędziów Konkursowych ZKSK przy ZG SARP , sędzia SARP. Visiting professor University of Detroit Mercy, Detroit, Michigan(1986).
Sławomir Gzell
Prof. zw. dr hab. architekt, SARP, TUP, kierownik Zakładu Projektowania Urbanistycznego WA PW, autor ok.100 projektów urbanistycznych i architektonicznych, w tym 20 nagrodzonych prac konkursowych, oraz ok. 250 prac naukowych, referatów, publikacji, opinii i ekspertyz. Członek: Komitetu Architektury i Urbanistyki PAN i sekcji KPZK PAN, Głównej Komisji Urbanistyczno - Architektonicznej, Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów, Centralnej Komisji Nagród przy Ministrze Infrastruktury.
Marcin Kwietowicz
W latach 1992- 2001 studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej, obecnie prowadzi praktykę projketową w Warszawie. Autor aranżacji polskiego pawilonu na Biennale Sztuki w Wenecji oraz scenografii do filmu Artura Żmijewskiego pokazywanego tamże (2005). Zwiazany z Fundacją Galerii Foksal. Twórca między innymi: Hallu CSW Zamek Ujazdowski z Wojtkiem Koteckim i Albertem Salamonem (2005)i Instytutu Awangardy - Pawilon Edwarda Krasińskiego z BAR Architecten Rotterdam (2008). Wygrane w konkursach, m. innymi Dom w Polskim Krajobrazie z Aureliuszem Kowalczykiem (2001).
Jarosław Lubiak
Historyk i krytyk sztuki, kurator. Pracuje w Muzeum Sztuki w Łodzi. Zajmuje się architekturą i sztuką współczesną. Przygotowuje doktorat pt. "Architektura dekonstrukcji".
Agencja Reklamowa Brain
Warszawska agencja reklamowa specjalizująca się w strategii i kreacji reklamowej. Autorzy kampanii takich marek jak BMW, Decorator, Germanos, ING, Netia, PLAY, Skoda.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz